صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی

صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی الگوی بانکداری اسلامی است

دیدار مدیرعامل و مدیران صندوق قرض الحسنه با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی

آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار با مدیرعامل و مدیران صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی ضمن عرض تسلیت ماه محرم تصریح کرد: فعالیت هایی که در صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی صورت می گیرد مقدس و اثرگذار بوده و عبادت محسوب می شود. وی افزود: احسان و کمک به دیگران همواره در اسلام دارای فضیلت بوده و صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی با دریافت نکردن سود، جریمه تأخیر و کارمزد، الگویی برای بانکداری اسلامی است. این مرجع تقلید ادامه دادند: متأسفانه بسیاری از بانک ها برای وام گیرندگان شرایطی به وجود می آورند که مشکلاتی را ایجاد کرده و باید توجه داشت که یکی از مصادیق رباخواری دریافت دیرکرد است و این مساله مورد اجماع همه علما و مراجع است. وی بیان داشت: اسم دریافت دیرکرد را هرچه بگذاریم باز هم همان ربا است و وقتی هم از ما سوال می شود می گوییم که جایز نیست ولی همچنان این جریان برقرار است و بانک های ما به همین دلیل صد درصد اسلامی نیستند.

آیت الله نوری همدانی اضافه کردند: نمی شود این ربا را به هیچ عنوان حلال کرد و اگر صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی موفق است باید بدانیم که خداوند به کار حلال عنایت و به آن برکت می دهد و چون احتیاجی را رفع می کند ثواب آن از صدقه دادن بیشتر است.

در ابتدای این دیدار مدیرعامل صندوق، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی پور بیان داشتند: این صندوق تاکنون در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بدون کارمزد منشأ خدمات بسیاری برای طلاب، فضلاء، اساتید، پژوهشگران و مبلغین حوزه های علمیه بوده است.

ایشان افزودند: صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی اولین صندوق قرض الحسنه در کشور است که کلیه خدمات خود را بدون دریافت هیچ گونه کارمزد، سود و جریمه تأخیر به مشتریان ارائه می دهد و در سال گذشته بیش از 17 هزار فقره و در 7 سال گذشته بیش از 100 هزار فقره وام در این صندوق پرداخت شده است. مدیرعامل صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: هر کجا دفتر تبلیغات اسلامی حضور دارد صندوق قرض الحسنه نیز دایر شده و به طلاب خدمات ارائه می دهد.

گفتنی است، حجت السلام والمسلمین ثنایی مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی، حجت السلام والمسلمین سید موسی رجایی معاون منابع انسانی و پشتیبانی و عضو هیئت مدیره صندوق و مدیران صندوق قرض الحسنه دفتر در این دیدار حضور داشتند.

برای مشاهده بهتر و استفاده راحت تر از امکانات سایت و بانکداری الکترونیک از مرورگرهایی با یکی از مشخصات زیر استفاده نمایید

فایرفاکس نسخه 12 یا بالاتر     اینترنت اکسپلورر نسخه 10 یا بالاتر      گوگل کروم