بانکداری الکترونیک
 1. در هنگام استفاده از بانکداری الکترونیک، حتماً به آدرس درج شده در نوار آدرس دقت ویژه نمایید.
  • ممکن است برخی افراد کلاهبردار با طراحی صفحاتی مشابه صفحات بانکداری الکترونیک، سعی در فریب کاربران و بدست آوردن مشخصه های خصوصی آنها (مانند شماره کاربری، رمز و ...) نمایند. معمولاً در این موارد در برخی صفحات وب، فروشگاه های مجازی اینترنتی و یا ایمیل های دریافتی، لینک هایی با عناوین جعلی و دروغین قرار داده می شوند که کاربر را به استفاده از آن ترغیب نمایند. (به عنوان مثال از تعرفه های تخفیف استفاده می کنند) مشخصه های کاربری پس از وارد شدن در این گونه سایت ها ذخیره شده و از آن در جهت کلاهبرداری و سوء استفاده مالی استفاده می گردد. بنابراین همیشه مراقب این گونه سایت ها و صفحات جعلی باشید.
 2. حتی الامکان در مراکز عمومی نظیر کافی نت ها یا مکان هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می گذارند و از امنیت آن اطمینان کافی ندارید وارد اینترنت بانک خود نشوید.
 3. در صورتی که مجبور شدید در یک مکان عمومی از اینترنت استفاده کنید ، دقت نمایید هنگام ورود رمز عبور ، سایرین قادر به مشاهده رمز شما نباشند.
 4. تصور نکنید چون مبلغ قابل توجهی در حساب خود ندارید هدف مناسبی برای سارقان اینترنتی نیستید چرا که تمامی کاربران اینترنتی به یک میزان در معرض خطر تهاجم هستند، پس در هر شرایطی امنیت را جدی بگیرید.
 5. رمز اینترنتی خود را هر چند وقت یکبار تغییر دهید تا از امنیت آن اطمینان بیشتری داشته باشید.
 6. حساب خود را بطور مداوم کنترل نمایید.
 7. در صورت افشاء رمز عبور در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
 8. هرگز اطلاعات شخصی و بانکی خود را از طریق پست الکترونیک، پیام کوتاه، تلفن و ... ارسال و یا بازگو نکنید. موسسات مالی هیچ گاه این اطلاعات را از این طرق درخواست نمی نمایند.
 9. شماره مشتری و رمز عبور خودتان را هیچ گاه یادداشت نکرده و تلاش کنید آن را به خاطر بسپارید. به هیچ عنوان رمز عبور خود را در اختیار دیگران ، حتی کارکنان موسسات مالی قرار ندهید.
 10. برای رایانه شخصی خودتان یک نرم افزار امنیتی کارا و قابل اطمینان نصب کنید و در این باره با کارشناسانی که در این خصوص مهارت دارند مشورت نمایید.
 11. هیچ فایل و نرم افزار نامطمئنی را در سیستم خود دانلود و اجرا نکنید. در اين شرايط احتمال دانلود يك كد مخرب و سپس اجراي مستقيم آن در رايانه توسط خود شما بسيار بالاست.
 12. اطلاعات محرمانه و مشخصه های کاربری خود را به صورت رمز نشده مانند فایل متنی (Text) در رایانه خود نگهداری نکنید. همچنین از یادداشت و نگهداری آنها در محل هایی نظیر کیف پول و یا ذخیره آن ها در حافظه تلفن همراه اکیداً خودداری نمایید.

برای مشاهده بهتر و استفاده راحت تر از امکانات سایت و بانکداری الکترونیک از مرورگرهایی با یکی از مشخصات زیر استفاده نمایید

فایرفاکس نسخه 12 یا بالاتر     اینترنت اکسپلورر نسخه 10 یا بالاتر      گوگل کروم